Nerenkami šunų ekskrementai - tema, kuri iki šiol nepraranda aktualumo: jonavietė Vilda pastebi, kad pereiti pievą neįlipus į "krūveles" vis dar sudėtinga. Dėl to ji kviečia gyventojus susivienyti ir imtis netvarkingų šunų šeimininkų auklėjimo.

,,Gyvenu Lietavos gatvėje. Pati vedžioju šunį ir esu priversta visada žiūrėti po kojomis - veja nusėta šunų ekskrementais. Ne kartą esu sudrausminusi kaimynus,bet jei vienas kitas paklauso, atsiranda naujų teršėjų. Neabejoju,kad ir kiti šunų augintojai,kurie elgiasi atsakingai, pastebi tą patį. Todėl noriu paraginti visus kartu suremti pečius šioje kovoje - fotografuokime teršėjus, o jų nuotraukas siųskime atsakingoms institucijoms",- sakė Vilda.

Kaip portalą jonavoszinios.lt informavo Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyrius, gyvūnų laikymo Jonavos rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse tvarkos taisyklėse nurodyta, kad gyvūnų laikytojai turi gyvūnams išsituštinus ar kitaip priteršus viešojoje vietoje, dviejų butų ar daugiabučių namų bendrojo naudojimo patalpose ar kito asmens žemės valdoje, nedelsiant surinkti gyvūnų ekskrementus ar kitus teršalus. Už ekskrementų nerinkimą numatyta administracinė atsakomybė ir bauda nuo trisdešimt iki vieno šimto dvidešimt eurų (pirmą kartą). Pasikartojus tokiam pažeidimui, bauda gali siekti nuo vieno šimto dvidešimt iki dviejų šimtų trisdešimt eurų.

,zTokio pobūdžio nusiskundimų vis dar gauname, tačiau žymiai rečiau. Stebėdami gyventojus, vedžiojančius savo augintinius ir renkančius jų paliktus teršalus, matome, kad jonaviečiai tampa kultūringesni ir atsakingesni, ypač džiugina tai, kad savo mylimų augintinių ekskrementus renka vaikai ir paaugliai.

Tačiau vis dar pastebime, kad kai kurie gyventojai į tai numoja ranka ir ypač senjorai, kurie kaip tik turėtų rodyti pavyzdį. Tokius asmenis įspėjame, išaiškiname pasekmes, duodame maišelį (jei jo neturi). Taip pat ir kitiems patartume nebūti abejingais, sudrausminti, gal net sugėdinti, teršiančiuosius, o piktybiškai tai darančius galima tiesiog nufilmuoti ir pateikti institucijoms, tiriančioms tokius pažeidimus (savivaldybei arba policijai)",- paaiškino viešosios tvarkos pareigūnai.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: