Jau ne kartą rašėme (plačiau skaitykite čia ir čia), kad Valstybinės maisto veterinarinės tarnybos (VMVT) atstovams vykdant planinį šunų augintojų patikrinimą Jonavos rajone, Šveicarijos seniūnijoje, Ratušėlių kaime, buvo aptikta šunų daugykla, kurioje nustatytas ne vienas pažeidimas. Keturkojai nedelsiant buvo perduoti laikinai globai, o Teismas sulaukė VMVT prašymo konfiskuoti juos iš daugintojos.

Primename, kad Teismas pripažino, jog daugyklos savininkė - A. P. - neabejotinai atliko veiksmus, sukėlusius pavojų šunų sveikatai ar gyvybei, t. y., savo veikimu ar neveikimu sąlygojo žiaurų elgesį su gyvūnais, kai dėl to gyvūnams grėsė žūtis ar suluošinimas. Jai skirta tik 700 eurų bauda.

Tokia žinia pribloškė gyvūnų mylėtojus, o Teismo sprendimu sudvejojo ir VMVT, kuri, panašu, nesiruošia nuleisti rankų - tarnyba pateikė apeliacinį skundą dėl Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmų 2021 m. sausio 28 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kurioje sprendžiamas iš gyvūnų laikytojo paimtų šunų konfiskavimo klausimas.

Naujausiais duomenimis, kuriuos portalui jonavoszinios.lt pateikė VMVT, Jonavos administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimas numatytas keliuose posėdžiuose. 

Sprendimą Teismas turėtų skelbti gegužės 17 dieną.

Taip pat skaitykite: