Dar spalio pradžioje skelbėme (plačiau skaitykite čia), kad Valstybinės maisto veterinarinės tarnybos (VMVT) atstovams vykdant planinį šunų augintojų patikrinimą Jonavos rajone, Šveicarijos seniūnijoje, Ratušėlių kaime, buvo aptikta šunų daugykla, kurioje nustatytas ne vienas pažeidimas. Anot specialistų, daugykloje laikyti šunys gyveno nepavydėtinomis sąlygomis - dalis jų negavo reikiamos veterinarinės pagalbos, buvo priversti gyventi narvuose, kęsti troškulį, ne vienas keturkojis pripažintas kaip kritinės būklės. VMVT dėl tokių daugintojų veiksmų kreipėsi į teismą - bus sprendžiama dėl gyvūnų konfiskavimo bei kitų sankcijų. 

,,Patikrinimo Jonavos rajone metu, kuriame dalyvavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, policijos pareigūnai, Jonavos rajono savivaldybės administracijos ir gyvūnų globėjų organizacijų atstovai, buvo fiksuota žiauraus elgesio su gyvūnais faktų – gyvūnai buvo laikomi jų rūšies, amžiaus, fiziologijos ir elgsenos neatitinkančiomis sąlygomis, varžoma judėjimo laisvė, sukeliama kančia. Daugiau kaip 20 šunų buvo laikoma narvuose ir boksuose, kuriuose vienam augintiniui skiriama per mažai minimalaus grindų ploto bei per mažas narvų aukštis. Dalyje narvų grindys grotuotos, be paklotėlių, – laikymas visai netinkamas šunų letenėlėms. Narvuose laikomi šunys patikrinimo metu neturėjo vandens. Kitiems lauko voljeruose laikytiems šunims nebuvo užtikrinamas pakankamas būdų kiekis, jiems vienu metu nebuvo galimybės pasislėpti nuo nepalankių oro sąlygų. Taip pat pirminės apžiūros metu nustatyta, kad 5 šunys buvo su ryškiai matomais ligų požymiais, t. y. jiems nebuvo teikiama veterinarinė pagalba", -  pasiteiravus apie rastus pažeidimus, netrukus po daugyklos patikrinimo, pasakojo VMVT Kauno departamento Jonavos skyriaus viršininkė-valstybinė veterinarijos inspektorė Diana Daina Šutovienė.

Visi iš minėtos vietos perimti šunys buvo pristatyti į įvairias veterinarines gydyklas apžiūrai ir būtinai veterinarinei pagalbai suteikti. Dalį jų laikinai priglaudė gyvūnų prieglaudos, kitus - laikinieji globėjai. Tačiau visiška gyvūnų konfiskacija galima tik po tam pritariančio teismo sprendimo.

Dėl administracinės nuobodos skyrimo bei gyvūnų konfiskavimo teismas spręs lapkričio 3-ąją.

Taip pat skaitykite: