Biologinis judėjimo poreikis yra genetiškai užkoduotas ir kiekvienas iš mūsų jį atsineša gimdamas. Šis judėjimo poreikis yra būtinas, siekiant optimalaus žmogaus vystymosi, normalaus atskirų kūno dalių, organų, sistemų bei jų funkcijų formavimosi.

Sportas taipogi yra kultūros reiškinys, kurio pagalba galime išreikšti tai, ką mąstome, ką jaučiame, ko norime. Sportas kuria ir skatina optimistinę pasaulėžiūrą, daro svarbią įtaką asmenybės tobulėjimui, plečia intelektualios veiklos horizontus, praturtina dvasinį gyvenimą,
sužadina jausmus, kurie skatina siekti aukštesnių ir kilnesnių gyvenimo tikslų.

Deja, kokybišką judėjimo poreikį gali tenkinti ne visi. Todėl mes, fizinio aktyvumo specialistai, ieškome būdų, kaip šią galimybę plėsti, netgi dovanoti ją kuo daugiau žmonių, ypač vaikų ir jaunuolių. Ši amžiaus grupė priklausoma nuo tėvų galimybių ir sprendimų. Sakykite ką norite, bet treniravimo paslaugos, treniruočių įranga, apranga, sporto klubų abonementai – prabangos prekė. Ji nėra pigi. Sistemingai sportuoti sau leisti gali ne visi. Žinoma, savarankiškai bėgioti, vaikščioti, nieko nekainuoja. Bet aš kalbu apie kryptingą profesionalų trenerių darbą su klientais. Kuomet žinai asmens poreikius, tikslus, sveikatos būklę, pomėgius ir pagal tai formuoji jo sporto rutiną.

Todėl aš nepaprastai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę įgyvendinti Sporto rėmimo fondo dalinai finansuojamą projektą „Vaikų ir jaunimo iki 29 m. fizinio aktyvumo skatinimas Kėdainių ir Jonavos r., ugdant teoriškai ir praktiškai“. Jo įgyvendinimo laikotarpiu organizavome ir įvykdėme 288 nemokamas treniruotes Jonavos ir Kėdainių rajonuose. Rajono gyventojų kultūros, sveikatos ir sporto galimybės smarkiai ribotos dėl gyvenamosios vietos. Savo patirtimi, įgūdžiais ir lavinimu vaikai nutolę nuo mieste gyvenančio jaunimo. Ši situacija kelia liūdesį ir varo į neviltį tiek tėvus, tiek specialistus, kurie supranta šios situacijos būsimą poveikį augančioms kartoms.

Naujausiai atlikti tyrimai rodo, kad padidinus fizinio ugdymo pamokų skaičių iki 3–4 kartų per savaitę, pagerėja ne tik moksleivių sveikata, bet ir mokymosi pažanga. Reguliarus fizinis aktyvumas, fizinė veikla, pratimai – yra viena iš profilaktikos priemonių sveikatos stiprinimui. Reguliarus užsiėmimas fizine veikla gerina medžiagų apykaitą, širdies darbą, mažina antsvorio tikimybę, padeda sumažinti stresą, išvengti laikysenos sutrikimų. Išugdyti fizinio aktyvumo įgūdžiai vaikystėje ir paauglystėje stiprina organizmą, padeda koreguoti sveikatos sutrikimus, yra gera žalingų įpročių prevencija. Susiformavę įpročiai išlieka visam gyvenimui. Visi šie faktoriai yra neatsiejama vaiko augimo ir brendimo dalis, nes jie suteikia sveikatos ir daro stipresniais.
Paauglystės amžiuje labai svarbu komunikacija su bendraamžiais ir pripažinimo poreikiai, kurie formuoja savęs vertinimą. Tinkamai organizuotos fizinio ugdymo pamokos ar neformalus ugdymas mokiniams gali padėti apsisaugoti nuo blogos įtakos, įpratinti turiningai leisti laisvalaikį ir tobulinti bendravimo gebėjimus. Šiuolaikiniame pasaulyje fizinis aktyvumas yra vienas iš svarbiausių faktorių mūsų gyvenime.

Projektą Vaikų ir jaunimo iki 29 m. fizinio aktyvumo skatinimas Kėdainių ir Jonavos r., ugdant teoriškai ir praktiškai (SRF-FAV-2020-1-0148) bendrai finansuotą valstybės Sporto rėmimo fondo įgyvendino UAB Sąmoningo judesio centras.

Vaizdų peržiūra

Nors šio projekto ir visų mano projektų ir pagrindinis tikslas fizinis aktyvumas, jo skatinimas, tačiau man, kaip trenerei, mamai, žmogui svarbiausia ugdyti vertybines nuostatas. Svarbu, kad kiekvienas žmogus savo kūne ir savo aplinkoje jaustųsi saugus, drąsus turėti savo nuomonę, priimant sprendimus. Man svarbu ugdyti pozityvų požiūrį į kitus žmones.

Vaizdų peržiūra

 Sąmoningo judesio centro įkūrėja, Pilates trenerė, projekto trenerė Simona Skorupskienė

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: